Parafia Rokitnica - aktualności

Mierzenie do liturgicznych strojów komunijnych

PIĄTEK (10.02.2017):

o godz. 17.30 – kl. III a, SP nr 28
o godz. 17.45 – kl. III b, SP nr 28
o godz. 18.00 – kl. III c, SP nr 28

o godz. 18.15 – kl. III a, SP nr 31
o godz. 18.30 – kl. III b, SP nr 31
o godz. 18.45 – kl. III c, SP nr 31
o godz. 19.00 – kl. III d, SP nr 31

Mierzenie będzie w salkach katechetycznych przy parafii.

Na mierzenie przychodzą tylko rodzice z dziećmi, które nie mają strojów z poprzednich lat.

 

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w minionym roku 1% z należnego podatku przeznaczyły na cele działalności statutowej naszej parafii. Raz jeszcze Bóg zapłać i prosimy znów o wsparcie w czasie rozliczania podatku w nadchodzącym roku.

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2016 w odpowiedniej rubryce podać

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Więcej…
 

Kalendarz

Do nabycia jest kalendarz parafialny na rok 2017

Dodatkowo zamieszczono w nim najważniejsze informacje z życia parafii, krótką historię Kapliczki Matki Bożej Bolesnej - w czerwcu obchodzić będziemy 160 rocznice jej budowy.

Kalendarz do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej

 

 

Kolęda C+B+M

W tym roku szkolnym przypada nam 1 termin ferii zimowych – już od 14 stycznia. Nie jesteśmy w stanie do ferii zakończyć odwiedzin duszpasterskich. Trzy lata temu, w podobnej sytuacji, wiele dzieci i młodzieży wyjechało razem z rodzicami na urlopy, zimowiska i nie było ich na kolędzie. Niektórzy proponowali wtedy, by w takim wypadku rozpocząć już w czasie adwentu – jak to jest w niektórych parafiach. I chcemy w tym roku posłuchać tej sugestii i pójść już w soboty i niedziele adwentowe. Pierwsza kolęda byłaby zatem sobotę przed I Niedzielą Adwentu – 26 listopada. Rozpoczniemy od tych, którzy w ubiegłą kolędę byli na końcu, czyli od „nowego osiedla” – ul. Grzybowska, Budowlana. Cały plan jest w dzisiejszym „Głosie Serca”, jest także umieszczony w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Więcej…
 

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Paweł Kaniewski, dotychczasowy wikariusz w Parafii w Rachowicach.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

 

śp. Ernesta Foltyn

W dniu 1.11.2016 r. zmarł wieloletni organista naszej parafii p. Ernest Foltyn. Ponad 40 lat grał na organach, prowadził chór parafialny.

Pogrzeb odbył się w sobotę 5.11.2016 r., przewodniczył ks. bp Jan Kopiec ordynariusz oraz koncelebrowało 20 kapłanów. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła orkiestra górnicza, parafialne poczty sztandarowe oraz liczna rzesza wiernych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Zobacz relacje w Głosie Zabrza

 

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Zbigniew Kociubiak, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Anny w Zabrzu.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

 

PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII