Parafia Rokitnica - aktualności

Alleluja

Z okazji ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, wielkiego zwycięstwa Chrystusa życzymy naszym DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

wielu osobistych zwycięstw, radości paschalnej oraz daru pokoju w naszych niespokojnych czasach.

Niech Pan Zmartwychwstały umacnia w zdrowiu, wspiera łaską i błogosławi na każdy dzień.

Projekcja filmu

W czwartek – o godz. 16.00 – w salkach projekcja filmu o bł. Papieżu Janie XXIII. Wiele możemy powiedzieć o bł. Janie Pawle II (media, książki, filmy) a mało wiemy o osobie drugiego papieża, który będzie kanonizowany. Film ten przybliża postać tego papieża.

Dzień kanonizacji

ZA TYDZIEŃ – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – DZIEŃ KANONIZACJI BŁ. PAPIEŻY JANA XXIII I JANA PAWŁA II
- o godz. 18.00 – w łączności z katedrą w Gliwicach zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kanonizację papieży

W tym dniu ulegnie zmianie porządek Mszy św. w naszym kościele.
Wypadną Msze o godz. 9.45 oraz 11.00. Popołudniu będzie dodatkowa Msza o godz. 13.30.
Zachęcamy do uczestnictwa w tej uroczystości przez przekaz telewizyjny. Kanonizacja jest podniosłym wydarzeniem, które przejdzie do historii Kościoła jak i świata. Dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości jaką daje telewizja. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku niedzielnej Mszy św. Dlatego popołudniu będzie dodatkowa Msza o godz. 13.30.
Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Jana Pawła II

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

Szensztat

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Matki Jedności w Zabrzu – Rokitnicy(przy ul. Gen. Andersa 67) na spotkanie z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną w dniu 18 lutego br. (wtorek)

Obraz Matki Bożej Trzykroć przedziwnej peregrynował po krajach Europy w 2011 roku jako przygotowanie do uroczystej koronacji, która miała miejsce 8 września 2012 r. w Szensztacie. Uroczystej koronacji dokonał ks abp Rino Fisichella (Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji). Maryja otrzymała koronę jako Królowa Nowej Ewangelizacji Europy.

Obecnie Matka Boża ukoronowana ponownie nawiedza kraje Europy przygotowując do jubileuszu 100-lecia Ruchu Szensztackiego, który obchodzony będzie 18.10.2014 r.

Poradnia Życia Rodzinnego

Ulega zmianie termin otwarcia Poradni Życia Rodzinnego. Będzie czynna w drugi wtorek miesiąca od godz. 19.00 (czyli już najbliższy wtorek). Poradnię prowadzi P. Marzena Guzy, doradca Życia rodzinnego. Zapraszamy nie tylko narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński, ale także małżeństwa, rodziny przeżywające trudności, szukające pomocy, rady. Telefon kontaktowy: 691 112 230

Nowe zdjęcia w galerii

Zapraszamy do naszej galerii gdzie zamieszczone zostały nowe zdjęcia

Już niebawem zdjęcia z Festiwalu kolęd i pastorałek 2014

Rok Rodziny w metropolii górnośląskiej 2013-2014

Biskupi metropolii górnośląskiej, abp Wiktor Skworc, bp Andrzej Czaja oraz bp Jan Kopiec, we wspólnym liście pasterskim, ogłaszają Rok Rodziny, który rozpocznie się w 1 grudnia w I niedzielę Adwentu, a zakończy 28 grudnia 2014 roku w Niedzielę Świętej Rodziny.

Teks listu pasterskiego <zobacz>

Jubileusz Ruchu Szensztackiego