Parafia Rokitnica - aktualności

Informacje adwentowe

Jak co roku Caritas rozpoczyna akcję pomocy najuboższym rodzinom: „Podziel się posiłkiem”. Przed ołtarzem św. Józefa będzie umieszczony kosz, do którego można składać różne produkty żywnościowe, które mają dłuższy okres przydatności do spożycia a także różne środki czystości itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym, zwłaszcza wielodzietnym rodzinom. Pamiętajmy o ubogich, niech i dla nich święta będą czasem radości.

W KANCELARII PARAFIALNEJ (w godzinach urzędowania) można nabyć lampiony roratnie a także opłatki (ofiary składane z tej okazji chcemy przeznaczyć na bieżące potrzeby naszej parafii).

Są już także  Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże w cenie 12 zł. a małe po 5 zł.). Będzie je można również od przyszłej niedzieli nabyć przy bocznym wejściu do salek. Jak co roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
Informujemy także, że nikogo nie upoważniono do tego, by w imieniu parafii, proboszcza czy Caritas rozprowadzał po domach świece, kalendarze, kartki czy opłatki

 

Barbórka

W PIĄTEK – 4 grudnia – przypada ŚW. BARBARY, Patronki Górników
o godz. 10.00 – MSZA ŚW. – SUMA w int. wszystkich górników, także emerytowanych ii ich rodzin

Po Mszy św. Szkoła Podstawowa nr 31 przy ul. Jordana zaprasza wszystkich górników (także  emerytowanych) na okolicznościową akademię przygotowaną przez uczniów szkoły.

Na ten dzień Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych

MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH GÓRNIKÓW będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.45. W kancelarii lub zakrystii można zgłaszać imiona zmarłych górników

 

RORATY

Tegoroczne Adwent zbiegnie się z początkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski oraz nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia.

Roraty będą pod hasłem: "DRZEWO ŻYCIA, Chrzest źródłem miłosierdzia". Przytaczać będziemy polskich świętych od początku chrześcijaństwa w Polsce

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w sobotę o 7.30

W kancelarii parafialnej są do nabycia lampiony

Serdecznie zapraszamy

 

 

Nowy kalendarz parafialny

Jest już do nabycia nowy kalendarz parafialny na rok 2016

W niedzielę 15 listopada będzie można go nabyć po mszach św.

W tygodniu jest do nabycia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania

Cena kalendarza to 4 zł.

 

Czy naprawdę wierzysz?

Zapraszamy do kin na film "Czy naprawdę wierzysz?'. To kolejne wydarzenie ewangelizacyjne, które będzie działo się w kinach, a jednocześnie kolejne dzieło twórców przepięknego "Bóg nie umarł".

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć...

Film pyta o to, co dzieje się dalej, kiedy już zrozumiemy kim naprawdę jest Bóg. On podnosi nam poprzeczkę pytając jakie znaki towarzyszą temu, że wierzymy?

Trailer, opis filmu znajdują się na oficjalnej stronie: http://czynaprawdewierzysz.pl/

 

Nowe zdjęcia

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.

Zamieściliśmy w niej nowe zdjęcia związane z Święceniami Kapłańskimi i Prymicjami ks. Damiana Kwaka

Galeria/okolicznościowe

 

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 w odpowiedniej rubryce podać

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszej parafii.

 

Więcej…
 

1% podatku

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br.

1% podatku można przekazać na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej, która jest organizacją pożytku publicznego.

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszych działań - przez wpłatę 1% podatku.

Źródło informacji

 

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

 

Fałszywy różaniec i zagrożenia gender

Przedstawiamy filmy dotyczące:

- fałszywego różańca, który promuje sekta NEW AGE <zobacz>

- gender zniszczony w Norwegii <zobacz>

 

Źródła filmów - www.fronda.pl

 


Strona 1 z 2