Parafia Rokitnica - aktualności

Podziękowanie

W dzisiejszą niedzielę (21.08) żegnamy Ks. Karola Darmasa. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa kończy posługę w naszej parafii. Ks. Karol zostaje przeniesiony do Parafii św. Anny w Gliwicach Łabędach.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za jego posługę kapłańską w naszej parafii, za sprawowanie sakramentów świętych, za głoszenie Słowa Bożego, katechizację, pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzymy mu potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w nowej parafii.

Serdecznie dziękujemy także Ks. Arturowi Siewardze, Salezajninowi z Zabrza Helenki, który zostaje przeniesiony na inną placówkę. Ks. Artur przez ostatnie 12 lat wspierał nas w posłudze duszpasterskiej zwłaszcza sprawując Msze św. i pomagając w konfesjonale. BÓG ZAPŁAĆ.

PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

W poniedziałek pożegnaliśmy grupę Młodzieży Szensztackiej, która przebywała na Światowych Dniach Młodych w naszej parafii. Było to piękny czas dla nich oraz dla tych, którzy z nimi się spotkali. Świadczą o tym ich wspomnienia, które zamieszczamy  poniżej.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale przyjąć naszych gości.
Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ:
•    P. Agnieszce Szewczyk i P. Michałowi Galonowi za ogromną pracę włożoną w poprowadzenie przygotowań do przyjęcia gości
•    P. Elżbiecie Starzec za tłumaczenie
•    P. Alicji Kobyłce z Świeckiego Instytutu Pań Szensztatu za wielką pomoc i życzliwość
•    Wszystkim wolontariuszom, Wspólnocie Kościoła Domowego
•    Rodzinom, które ugościły młodych pielgrzymów
•    Urzędowi Miasta Zabrze za udostępnienie atrakcji miasta
•    Radzie Dzielnicy Rokitnica na czele z przewodniczącym P. Marcinem Radziejem za przygotowanie Wieczoru Muzycznego
•    Dyrekcji i personelowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12, Gimnazjum nr 29, Przedszkola nr 41
•    P. Piotrowi Frankowskiemu za poprowadzenie festynu, Orkiestrze Dętej KWK Bielszowice, Grupie Gromowładni, grupie kibiców Górnika Zabrze
•    Piekarni „U Margoty”, Hurtowni Elektrycznej „Elektris”
•    Wszystkim, którzy wspierali modlitwą, dobrym słowem, życzliwością

Ks. Zygfryd Sordon, proboszcz

Pogrzeb ks. Kazimierza Majer

8 lipca 2016 w Krakowie Łagiewnikach odbył się pogrzeb śp. ks. Kazimierza Majer. Uczestniczyło w nim 162 kapłanów. Pogrzebowej Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a koncelebrowali ją ks. Piotr Majer - kanclerz krakowskiej kurii i brat zmarłego kapłana, biskupi krakowscy: Tadeusz Pieronek, Grzegorz Ryś, Damian Muskus, a także biskup gliwicki Jan Kopiec oraz przedstawiciele duchowieństwa z archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej i gliwickiej.

Kapłana żegnali również jego rodzice, siostra z rodziną, bliscy, rodacy z Zabrza Rokitnicy i setki wiernych z Krakowa.

Zobacz foto relacje z pogrzebu tutaj

Warto przeczytać relację z pogrzebu zamieszczona na stronie Gościa Niedzielnego oraz zdjęcia na portalu internetowym

Eksporta

W galerii można zobaczyć zdjęcia z dzisiejszy eksport Śp. ks. Kazimierza Majera - naszego parafianina

Mszy św. przewodniczył ks. bp Józef Guzdek oraz ks. bp Jan Szkodoń. Obecnych było 62 kapłanów wśród nich brat zmarłego kapłana ks. Piotrem Majerem, ks. proboszczem Zygfrydem Sordonem.

Zobacz galerię tutaj

Czas wakacyjny

Rozpoczął się CZAS WAKACJI. Dlatego też obowiązywać będzie tzw.WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚW. oraz GODZIN KANCELARYJNYCH

•    W NIEDZIELE WAKACYJNE NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 15.00 – prosimy zatem zwrócić uwagę, że już od przyszłej niedzieli nie będzie tej Mszy.

•    Nie będzie również nabożeństwa o godz. 16.00

•    W TYGODNIU – Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00

•   KANCELARIA PARAFIALNA: PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 17.30

•    OKAZJA DO SPOWIEDZI: w tygodniu przed Mszami oraz w sobotę od 16.00 do 17.45 (prosimy także nie odkładać spowiedzi na niedziele – ze względu na czas urlopu mogą być trudności z obsadzeniem konfesjonału)