Parafia Rokitnica - aktualności

Nowe zdjęcia

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.

Zamieściliśmy w niej nowe zdjęcia związane z Święceniami Kapłańskimi i Prymicjami ks. Damiana Kwaka

Galeria/okolicznościowe

Budżet partycypacyjny

Z radością informujemy, że do realizacji przeszedł projekt naszej drogi przy cmentarzu: rokitnickiego deptaka. Bardzo dziękujemy P. Marcinowi Radziejowi, członkowi naszej Rady Parafialnej oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Dzielnicy Rokitnica za przygotowanie i zgłoszenie projektu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt.

Informacja dla narzeczonych

Narzeczonym, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński w czasie wakacji lub bezpośrednio po nich, informujemy, że w czasie wakacji nie będzie nauk przedmałżeńskich oraz poradni życia rodzinnego. Prosimy, by z obowiązkowych nauk skorzystać przed wakacjami.

Bóg nie umarł

WE WTOREK (28.04) o godz. 17.30 zapraszamy młodzież gimnazjalną z naszej parafii na pokaz filmu "Bóg nie umarł". Zaproszenie jest szczególnie zaadresowane do młodzieży klas III, które w tym roku przyjęły Sakrament Bierzmowania. Wstęp jest wolny, a pokaz filmu odbędzie się w salce parafialnej. Bilety na seans można odebrać po Mszy św. w zakrystii lub w poniedziałek w szkole. Zapraszamy serdecznie.

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 w odpowiedniej rubryce podać

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszej parafii.

Apel Straży Miejskiej

Zwrócono się do nas z prośbą o uwrażliwienie mieszkańców naszego osiedla na sprawę dokarmiania dzików. Od pewnego czasu te dzikie zwierzęta stają się znowu problemem zapuszczając się między budynki mieszkalne. Nie tylko niszczą trawniki, ale stają się potencjalnym zagrożeniem dla ludzi (dzieci, osób starszych). Przychodzą, bo są zwabione łatwym pokarmem. Prosi się, aby dzików nie dokarmiać i nie wyrzucać jedzenia, tak by miały do niego łatwy dostęp. To także wyraz naszej odpowiedzialnej troski wobec naszych bliźnich. Więcej informacji na specjalnym apelu dołączonym do „Głosu Serca”

1% podatku

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br.

1% podatku można przekazać na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej, która jest organizacją pożytku publicznego.

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszych działań - przez wpłatę 1% podatku.

Źródło informacji

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

Fałszywy różaniec i zagrożenia gender

Przedstawiamy filmy dotyczące:

- fałszywego różańca, który promuje sekta NEW AGE <zobacz>