Parafia Rokitnica - aktualności

Budżet partycypacyjny

Z radością informujemy, że do realizacji przeszedł projekt naszej drogi przy cmentarzu: rokitnickiego deptaka. Bardzo dziękujemy P. Marcinowi Radziejowi, członkowi naszej Rady Parafialnej oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Dzielnicy Rokitnica za przygotowanie i zgłoszenie projektu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt.

Neoprezbiter ks. Damian Kwak

W PONIEDZIAŁEK 25.04 – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA
o godz. 9.00 – w naszym kościele dodatkowa Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej
o godz. 16.00 – Ks. Neoprezbiter Damian Kwak odprawi Mszę św. w int. wszystkich grup parafialnych, rady parafialnej, górników, szafarzy, służby kościelnej. Po Mszy św. Ks. Neoprezbiter zaprasza ich na poczęstunek do Szensztatu.

W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ 31.05 – Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii wielkanocnej
Po Mszach św. Ks. Neoprezbiter będzie udzielał błogosławieństwa Prymicyjnego

Informacja dla narzeczonych

Narzeczonym, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński w czasie wakacji lub bezpośrednio po nich, informujemy, że w czasie wakacji nie będzie nauk przedmałżeńskich oraz poradni życia rodzinnego. Prosimy, by z obowiązkowych nauk skorzystać przed wakacjami.

Boże Ciało

Prosimy także chętne osoby do niesienia obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa w czasie procesji Bożego Ciała. Panie, które dotychczas nosiły obraz zrezygnowały ze względu na zdrowie, brak sił.

Niesienie sztandarów, feretronów w procesjach jest wyrazem naszej wiary.
Noszenie emblematów religijnych w czasie procesji odbierane jest jako zaszczyt i wyróżnienie w gronie wspólnoty, czy parafii.
W wielu parafiach opiekę nad poszczególnymi znakami religijnymi zabieranymi na procesję przyjmują wspólnoty i ruchy działające przy parafii, a także dzielnice czy ulice należące do parafii.
Dotychczas obraz Najśw. Serca Pana Jezusa, które odbiera szczególną cześć naszej w naszej wspólnocie, niosły panie. Tak oczywiście może pozostać, ale myślę, że pięknie byłoby gdyby obraz ten ponieśli ojcowie. Bardzo prosimy, by osoby chętne do poniesienia tego szczególnego obrazu zgłosił się do ks. proboszcza.

Pamiętajmy, że jest to nasze, szczególnie piękne wyznanie wiary, szacunku i miłości do Jezusa, który razem z nami idzie drogami naszych parafii i nam błogosławi.

Nabożeństwa majowe

Od piątku przez cały maj zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe

w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę o 16.00

Bóg nie umarł

WE WTOREK (28.04) o godz. 17.30 zapraszamy młodzież gimnazjalną z naszej parafii na pokaz filmu "Bóg nie umarł". Zaproszenie jest szczególnie zaadresowane do młodzieży klas III, które w tym roku przyjęły Sakrament Bierzmowania. Wstęp jest wolny, a pokaz filmu odbędzie się w salce parafialnej. Bilety na seans można odebrać po Mszy św. w zakrystii lub w poniedziałek w szkole. Zapraszamy serdecznie.

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 w odpowiedniej rubryce podać

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszej parafii.

Apel Straży Miejskiej

Zwrócono się do nas z prośbą o uwrażliwienie mieszkańców naszego osiedla na sprawę dokarmiania dzików. Od pewnego czasu te dzikie zwierzęta stają się znowu problemem zapuszczając się między budynki mieszkalne. Nie tylko niszczą trawniki, ale stają się potencjalnym zagrożeniem dla ludzi (dzieci, osób starszych). Przychodzą, bo są zwabione łatwym pokarmem. Prosi się, aby dzików nie dokarmiać i nie wyrzucać jedzenia, tak by miały do niego łatwy dostęp. To także wyraz naszej odpowiedzialnej troski wobec naszych bliźnich. Więcej informacji na specjalnym apelu dołączonym do „Głosu Serca”

1% podatku

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br.

1% podatku można przekazać na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej, która jest organizacją pożytku publicznego.

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszych działań - przez wpłatę 1% podatku.

Źródło informacji

Nowe zdjęcia

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.

Zamieściliśmy w niej nowe zdjęcia i wspomnienia z imprez w naszej parafii.

Galeria/okolicznościowe