Parafia Rokitnica - aktualności

II Odpust

Święto NAJŚW. MARYI PANNY BOLESNEJ – II Odpust w naszej Parafii o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO przy kaplicy Matki Bożej Bolesnej na ul. Krakowskiej,

procesja do Kościoła i SUMA ODPUSTOWA.
Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Henryk Bensz, proboszcz Parafii w Wieszowie
Wszystkich naszych Parafian i Gości serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

Ze względu na II odpust W PONIEDZIAŁEK kancelaria parafialna i biblioteka będą nieczynne !

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

Poradnia Życia Rodzinnego

Ulega zmianie termin otwarcia Poradni Życia Rodzinnego. Będzie czynna w drugi wtorek miesiąca od godz. 19.00 (czyli już najbliższy wtorek). Poradnię prowadzi P. Marzena Guzy, doradca Życia rodzinnego. Zapraszamy nie tylko narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński, ale także małżeństwa, rodziny przeżywające trudności, szukające pomocy, rady. Telefon kontaktowy: 691 112 230

Rok Rodziny w metropolii górnośląskiej 2013-2014

Biskupi metropolii górnośląskiej, abp Wiktor Skworc, bp Andrzej Czaja oraz bp Jan Kopiec, we wspólnym liście pasterskim, ogłaszają Rok Rodziny, który rozpocznie się w 1 grudnia w I niedzielę Adwentu, a zakończy 28 grudnia 2014 roku w Niedzielę Świętej Rodziny.

Teks listu pasterskiego <zobacz>

Jubileusz Ruchu Szensztackiego

Ruch Szensztacki obchodzi jubileusz 100 lecia powstania. Dzielimy się radością, że Papież Franciszek z okazji tego jubileuszu zezwolił na zyskanie odpustu zupełnego w Sanktuariach Szensztackich na całym świecie – także więc i w Kaplicy Szensztackiej na terenie naszej parafii.

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy m.in.: Łaski odpustu zupełnego może dostąpić  każdy, kto w czasie, od 18 października 2013 roku aż do 26 października 2014 roku weźmie udział w uroczystościach jubileuszowych lub będzie uczestniczył w świętych obrzędach lub przynajmniej odprawi pobożnie rozmyślanie zakończone odmówieniem Ojcze Nasz i Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami ku czci Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Królowej i Zwycięskiej Pani.
Treść całego dekretu jest także na naszej stronie internetowej

Dekret Ojca Świętego <zobacz>

Dekret Ojca Świętego - wersja polska <zobacz>

Pakiet duchowy <zobacz>