Parafia Rokitnica - aktualności

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

W PONIEDZIAŁEK (29 grudnia) rozpoczynamy ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE (Plan kolędy)
Są one krótkim nabożeństwem o błogosławieństwo Boże w rodzinie i rozmową z domownikami.
-  Duchowe przygotowanie rodziny: świąteczna spowiedź i Komunia Św., udział w porannej Mszy św. (o ile to możliwe), żywy udział w modlitwie
-  Zewnętrzne przygotowanie mieszkania: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone wiece, woda święcona (w głębokim naczynku), zeszyty do lekcji religii dzieci i młodzieży
We wszystkie niedziele kolędowe suma odprawiana będzie w int. rodzin przyjmujących kolędę. W te niedziele (za wyjątkiem 18.01.) na wszystkich Mszach można składać tzw. ofiary kolędowe – przeznaczyć je chcemy na remonty przy naszej parafii (zwłaszcza na spłatę dachu na salkach).
Osoby, rodziny, które pragną przyjąć odwiedziny duszpasterskie proszone są o wyraźne otwarcie drzwi lub zaproszenie do wejścia. Ministranci nie dzwonią do każdych drzwi, tylko swoim dzwonkiem na klatce schodowej.
Prosimy także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ministrantów: wyjrzeć, zwrócić uwagę na kręcące się podejrzanie osoby.

 

Nowe zdjęcia

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.

Zamieściliśmy w niej nowe zdjęcia i wspomnienia z imprez w naszej parafii.

Galeria/okolicznościowe

 

Film "KAROLINA"

Od 21 listopada w kinach wyświetlany jest film "Karolina", który powstał z okazji setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Z okazji setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny powstał film „Karolina”.

To ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi, także dzięki pomocy tych, którzy dawno nie żyją – mówią producenci filmu na oficjalnej stronie internetowej.

Więcej…
 

Kalendarz 2015

Jest już do nabycia nasz parafialny kalendarz na rok 2015

Dodatkowo zamieszczono najważniejsze informacje z życia parafii, ważne daty, intencje papieskie

 

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

 

Poradnia Życia Rodzinnego

Ulega zmianie termin otwarcia Poradni Życia Rodzinnego. Będzie czynna w drugi wtorek miesiąca od godz. 19.00 (czyli już najbliższy wtorek). Poradnię prowadzi P. Marzena Guzy, doradca Życia rodzinnego. Zapraszamy nie tylko narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński, ale także małżeństwa, rodziny przeżywające trudności, szukające pomocy, rady. Telefon kontaktowy: 691 112 230

 

Rok Rodziny w metropolii górnośląskiej 2013-2014

Biskupi metropolii górnośląskiej, abp Wiktor Skworc, bp Andrzej Czaja oraz bp Jan Kopiec, we wspólnym liście pasterskim, ogłaszają Rok Rodziny, który rozpocznie się w 1 grudnia w I niedzielę Adwentu, a zakończy 28 grudnia 2014 roku w Niedzielę Świętej Rodziny.

Teks listu pasterskiego <zobacz>

 

Fałszywy różaniec i zagrożenia gender

Przedstawiamy filmy dotyczące:

- fałszywego różańca, który promuje sekta NEW AGE <zobacz>

- gender zniszczony w Norwegii <zobacz>

 

Źródła filmów - www.fronda.pl

 

Przewodnik