Parafia Rokitnica - aktualności

Wielki Post

W ŚRODĘ (1 marca) – POPIELEC (rozpoczęcie Wielkiego Postu)
-    Msze św. o godz.:  6.45;   7.30;   9.00;   16.30 (z udziałem dzieci);   18.00 (w czasie tej Mszy śpiewy poprowadzi nasza schola parafialna)
-    godz. 17.45 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w int. podziękowań i o próśb oraz w intencjach Ojczyzny i Koła Przyjaciół Radia Maryja
-    po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom naszej diecezji na misjach w Togo
-    w tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA
-    w tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY (post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
-    w Okresie Wielkiego Postu przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od udziału w zabawach
-    w Popielec rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej (aż do Niedzieli Trójcy Św.)
-    od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty
-    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w tym roku od 12 do 15 marca
-    W tym samym czasie REKOLEKCJE SZKOLNE dla dzieci i młodzieży
-    w Wielkim Poście Kościół zachęca nas do praktyk i uczynków pokutnych

 

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

-    DROGA KRZYŻOWA: Piątek: Po Mszy rannej z wypominkami (można je składać w zakrystii lub kancelarii) godz. 17.15

-    GORZKIE ŻALE: Niedziela – o godz. 16.00 (kazania pasyjne będzie głosił ks. Zbigniew)

 

Synod diecezjalny

25 marca w naszej Diecezji Gliwickiej zostanie zainaugurowany SYNOD DIECEZJALNY. To zebranie wybranych kapłanów oraz innych wiernych Kościoła lokalnego, którzy dla dobra swej wspólnoty diecezjalnej świadczą pomoc biskupowi diecezjalnemu.
Każda parafia zobowiązana jest do powołania Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zgodnie z regulaminem do zespołu parafialnego wchodzą, oprócz księży, członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, nadzwyczajni szafarze Komunii św., przewodniczący grup parafialnych i stowarzyszeń katolickich na terenie parafii. Serdecznie zatem zapraszamy wyżej wymienione osoby na 1 spotkanie organizacyjne w środę 1 marca na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w salkach na terenie naszej parafii.


Co to jest Synod?

Synod diecezjalny to ciało doradcze Biskupa, czyli grupa wybranych osób z diecezji (świeckich i duchownych), które pomagają Księdzu Biskupowi w podejmowaniu decyzji dotyczących Kościoła Gliwickiego. Ksiądz Biskup zaprasza przedstawicieli całej diecezji aby słuchać ich propozycji dotyczących ważnych spraw dla naszej diecezji. Wierzymy, że przez synod Duch Święty przemawia do Kościoła i nim kieruje.

Więcej…
 

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w minionym roku 1% z należnego podatku przeznaczyły na cele działalności statutowej naszej parafii. Raz jeszcze Bóg zapłać i prosimy znów o wsparcie w czasie rozliczania podatku w nadchodzącym roku.

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2016 w odpowiedniej rubryce podać

KRS: 0000283966

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Więcej…
 

Kalendarz

Do nabycia jest kalendarz parafialny na rok 2017

Dodatkowo zamieszczono w nim najważniejsze informacje z życia parafii, krótką historię Kapliczki Matki Bożej Bolesnej - w czerwcu obchodzić będziemy 160 rocznice jej budowy.

Kalendarz do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej

 

 

Kolęda C+B+M

W tym roku szkolnym przypada nam 1 termin ferii zimowych – już od 14 stycznia. Nie jesteśmy w stanie do ferii zakończyć odwiedzin duszpasterskich. Trzy lata temu, w podobnej sytuacji, wiele dzieci i młodzieży wyjechało razem z rodzicami na urlopy, zimowiska i nie było ich na kolędzie. Niektórzy proponowali wtedy, by w takim wypadku rozpocząć już w czasie adwentu – jak to jest w niektórych parafiach. I chcemy w tym roku posłuchać tej sugestii i pójść już w soboty i niedziele adwentowe. Pierwsza kolęda byłaby zatem sobotę przed I Niedzielą Adwentu – 26 listopada. Rozpoczniemy od tych, którzy w ubiegłą kolędę byli na końcu, czyli od „nowego osiedla” – ul. Grzybowska, Budowlana. Cały plan jest w dzisiejszym „Głosie Serca”, jest także umieszczony w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Więcej…
 

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Paweł Kaniewski, dotychczasowy wikariusz w Parafii w Rachowicach.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

 

śp. Ernesta Foltyn

W dniu 1.11.2016 r. zmarł wieloletni organista naszej parafii p. Ernest Foltyn. Ponad 40 lat grał na organach, prowadził chór parafialny.

Pogrzeb odbył się w sobotę 5.11.2016 r., przewodniczył ks. bp Jan Kopiec ordynariusz oraz koncelebrowało 20 kapłanów. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła orkiestra górnicza, parafialne poczty sztandarowe oraz liczna rzesza wiernych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Zobacz relacje w Głosie Zabrza

 

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Zbigniew Kociubiak, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Anny w Zabrzu.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

 

PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII