Parafia Rokitnica - aktualności

Alleluja

Z okazji ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, wielkiego zwycięstwa Chrystusa życzymy naszym DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM paschalnej radości, daru pokoju, silnej wiary, niegasnącej miłości.
Niech Wielkanoc i każdy kolejny dzień upływają w zdrowiu i przyjaźni !

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy, Bożego Grobu, kwiatów i całego wystroju na święta wielkanocne. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, Liturgicznej Scholi Parafialnej, służbie kościelnej, Mariankom, pocztom sztandarowym, orkiestrze, młodzieży oazowej.
Serdeczne podziękowanie również wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w obrzędach uroczystych liturgii Triduum.

Przekaż 1% podatku na naszą parafię

1% podatku można przekazać na rzecz naszej parafii, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 w odpowiedniej rubryce podać

Cel szczegółowy 1%: Parafia NSPJ Rokitnica

Wyrażam zgodę: zaznaczamy X

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszej parafii.

Bóg nie umarł

Najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA.
Od 6 marca będzie go można oglądać w polskich kinach.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę prof. Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne
zdanie Fryderyka Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił.

Zobacz zwiastun filmu

Źródło informacji

Apel Straży Miejskiej

Zwrócono się do nas z prośbą o uwrażliwienie mieszkańców naszego osiedla na sprawę dokarmiania dzików. Od pewnego czasu te dzikie zwierzęta stają się znowu problemem zapuszczając się między budynki mieszkalne. Nie tylko niszczą trawniki, ale stają się potencjalnym zagrożeniem dla ludzi (dzieci, osób starszych). Przychodzą, bo są zwabione łatwym pokarmem. Prosi się, aby dzików nie dokarmiać i nie wyrzucać jedzenia, tak by miały do niego łatwy dostęp. To także wyraz naszej odpowiedzialnej troski wobec naszych bliźnich. Więcej informacji na specjalnym apelu dołączonym do „Głosu Serca”

1% podatku

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br.

1% podatku można przekazać na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej, która jest organizacją pożytku publicznego.

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy to już uczynili.

Zachęcamy również te osoby, które jeszcze się nie rozliczyły z urzędem skarbowym, o wsparcie naszych działań - przez wpłatę 1% podatku.

Źródło informacji

Nowe zdjęcia

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.

Zamieściliśmy w niej nowe zdjęcia i wspomnienia z imprez w naszej parafii.

Galeria/okolicznościowe

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

Fałszywy różaniec i zagrożenia gender

Przedstawiamy filmy dotyczące:

- fałszywego różańca, który promuje sekta NEW AGE <zobacz>