Parafia Rokitnica - aktualności

Ważna zmiana w oddawaniu głosów !!!

Urząd miejski w Zabrzu opublikował wyniki wstępnych weryfikacji projektów do budżetu partycypacyjnego i miło nam poinformować, iż do głosowania zakwalifikował się nasz projekt "Droga na cmentarz". W projekcie jest przewidziana wymiana nawierzchni oraz montaż oświetlenia drogi.

Bardzo prosimy o głosy !!!  P0063

Głosować można od 21 do 27 października na stronie Urzędu Miasta.

Należy podać IMIĘ, NAZWISKO,  PESEL oraz nowością jest podanie NAZWISKA RODOWEGO MATKI !!!

Głosować można od 16 roku życia i należy być zameldowanym w Zabrzu

Można głosować jeden raz zaznaczając jednorazowo trzy projekty (polecamy projekty z Rokitnicy).

Można również głosować w kancelarii parafialnej oraz 23 październikach (niedziela) po każdej mszy św. na placu kościelnym.

LICZYMY NA WASZE GŁOSY

Inne projekty Rokitnickie:

 

P0063 - Droga na cmentarz - MARCIN RADZIEJ 256 840,00 zł

P0064 - Park przy ul. Krakowskiej - modernizacja placu zabaw, naprawa nawierzchni ścieżek parkowych - MARCIN RADZIEJ 500 000,00 zł

P0009 - Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego, ogólnodostępnego dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu - BOŻENA OLICHWER  500 000,00 zł

P0090 - Zabudowanie piłkochwytów przy ogólnodostępnym boisku w Gimnazjum nr 29 w Zabrzu - RYSZARD KUMALSKI 25 000,00 zł

 

 

 

Różaniec

PRZEZ CAŁY PAŹDZIERNIK – NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:

•    W TYGODNIU – o godz. 17.15

•    W NIEDZIELE – o godz. 16.00

Zapraszamy do tej modlitwy zarówno dorosłych jak również dzieci i młodzież. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie można zyskać odpust zupełny (należy odmówić 5 dziesiątek w sposób ciągły).

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 02.10 – o godz. 16.00 – Nabożeństwo z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, w czasie którego będą poświęcone różańce.
Po nabożeństwie – SPOTKANIE INFORMACYJNE, w czasie którego rodzice będą mogli zgłosić dziecko do przygotowania do I Komunii św.

 

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Zbigniew Kociubiak, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Anny w Zabrzu.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

 

Podziękowanie

W dzisiejszą niedzielę (21.08) żegnamy Ks. Karola Darmasa. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa kończy posługę w naszej parafii. Ks. Karol zostaje przeniesiony do Parafii św. Anny w Gliwicach Łabędach.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za jego posługę kapłańską w naszej parafii, za sprawowanie sakramentów świętych, za głoszenie Słowa Bożego, katechizację, pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzymy mu potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w nowej parafii.

Serdecznie dziękujemy także Ks. Arturowi Siewardze, Salezajninowi z Zabrza Helenki, który zostaje przeniesiony na inną placówkę. Ks. Artur przez ostatnie 12 lat wspierał nas w posłudze duszpasterskiej zwłaszcza sprawując Msze św. i pomagając w konfesjonale. BÓG ZAPŁAĆ.

 

PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

W poniedziałek pożegnaliśmy grupę Młodzieży Szensztackiej, która przebywała na Światowych Dniach Młodych w naszej parafii. Było to piękny czas dla nich oraz dla tych, którzy z nimi się spotkali. Świadczą o tym ich wspomnienia, które zamieszczamy  poniżej.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale przyjąć naszych gości.
Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ:
•    P. Agnieszce Szewczyk i P. Michałowi Galonowi za ogromną pracę włożoną w poprowadzenie przygotowań do przyjęcia gości
•    P. Elżbiecie Starzec za tłumaczenie
•    P. Alicji Kobyłce z Świeckiego Instytutu Pań Szensztatu za wielką pomoc i życzliwość
•    Wszystkim wolontariuszom, Wspólnocie Kościoła Domowego
•    Rodzinom, które ugościły młodych pielgrzymów
•    Urzędowi Miasta Zabrze za udostępnienie atrakcji miasta
•    Radzie Dzielnicy Rokitnica na czele z przewodniczącym P. Marcinem Radziejem za przygotowanie Wieczoru Muzycznego
•    Dyrekcji i personelowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12, Gimnazjum nr 29, Przedszkola nr 41
•    P. Piotrowi Frankowskiemu za poprowadzenie festynu, Orkiestrze Dętej KWK Bielszowice, Grupie Gromowładni, grupie kibiców Górnika Zabrze
•    Piekarni „U Margoty”, Hurtowni Elektrycznej „Elektris”
•    Wszystkim, którzy wspierali modlitwą, dobrym słowem, życzliwością

Ks. Zygfryd Sordon, proboszcz

 

Więcej…
 

Pogrzeb ks. Kazimierza Majer