Parafia Rokitnica - aktualności

Koronka do Bożego Miłosierdzia

W środę 28.09 – o godz. 15.00 wierni w wielu krajach będą znów odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic. Zapraszamy do tej modlitwy także i w naszej dzielnicy: przy kapliczce MB Bolesnej na ul. Krakowskiej oraz przy skrzyżowaniu ulic Dulęby z Krakowską. W tym roku chcemy modlić się szczególnie w int. prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o pokój na Ukrainie

Różaniec

PRZEZ CAŁY PAŹDZIERNIK – NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:

•    W TYGODNIU – o godz. 17.15

•    W NIEDZIELE – o godz. 16.00

Zapraszamy do tej modlitwy zarówno dorosłych jak również dzieci i młodzież. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie można zyskać odpust zupełny (należy odmówić 5 dziesiątek w sposób ciągły).

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 02.10 – o godz. 16.00 – Nabożeństwo z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, w czasie którego będą poświęcone różańce.
Po nabożeństwie – SPOTKANIE INFORMACYJNE, w czasie którego rodzice będą mogli zgłosić dziecko do przygotowania do I Komunii św.

Msza Święta

W sobotę 1.10 o godz  7.30  zostanie odprawiona Msza św w int. zm. Ks. Kazimierza Majera – int. od dawnych kolegów ministrantów

Nowy wikary

W minionym tygodniu posługę w naszej parafii rozpoczął Ks. Zbigniew Kociubiak, dotychczasowy wikariusz w Parafii św. Anny w Zabrzu.

Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w naszej parafii.

Podziękowanie

W dzisiejszą niedzielę (21.08) żegnamy Ks. Karola Darmasa. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa kończy posługę w naszej parafii. Ks. Karol zostaje przeniesiony do Parafii św. Anny w Gliwicach Łabędach.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za jego posługę kapłańską w naszej parafii, za sprawowanie sakramentów świętych, za głoszenie Słowa Bożego, katechizację, pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzymy mu potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i zdrowia w pracy w nowej parafii.

Serdecznie dziękujemy także Ks. Arturowi Siewardze, Salezajninowi z Zabrza Helenki, który zostaje przeniesiony na inną placówkę. Ks. Artur przez ostatnie 12 lat wspierał nas w posłudze duszpasterskiej zwłaszcza sprawując Msze św. i pomagając w konfesjonale. BÓG ZAPŁAĆ.

PODZIĘKOWANIA ZA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII