Parafia Rokitnica - aktualności

Koniec z opieką nad chorymi

Drodzy Diecezjanie,
od 1992 roku Caritas Diecezji Gliwickiej otacza opieką osoby chore i niepełnosprawne. Prowadzi dla nich szereg placówek i form działalności, które niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Należą do nich zespoły pielęgniarek Stacji Opieki Caritas, opiekujące się chorymi w miejscu ich zamieszkania, a także grupy fizjoterapeutów, którzy usprawniają osoby z różnymi dolegliwościami w 12 gabinetach rehabilitacyjnych. Są nimi również fachowcy różnych specjalności, którzy posługują niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z całej Polski w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Rusinowicach. Nasza dotychczasowa działalność lecznicza była możliwa dzięki połączonym siłom i mądrej współpracy Caritas z samorządami diecezji gliwickiej, z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Więcej…
 

Czas wakacyjny

WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚW. oraz GODZIN KANCELARYJNYCH
•    W NIEDZIELE WAKACYJNE NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 15.00 – prosimy zatem zwrócić uwagę, że już od przyszłej niedzieli nie będzie tej Mszy.
•    Nie będzie również nabożeństwa o godz. 16.00
•    W TYGODNIU – Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00
•    KANCELARIA PARAFIALNA:
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 17.30
•    OKAZJA DO SPOWIEDZI: w tygodniu przed Mszami oraz w sobotę od 16.00 do 17.45 (prosimy także nie odkładać spowiedzi na niedziele – ze względu na czas urlopu mogą być trudności z obsadzeniem konfesjonału)
•    Chrzty i roczki będą 20 lipca i 17 sierpnia na Mszach o godz. 12.15
•    W czasie wakacji biblioteka parafialna będzie nieczynna

 

Nowe zdjęcia w galerii

Zapraszamy do naszej galerii gdzie zamieszczone zostały nowe zdjęcia

Wielkanoc i  jubileusz ojca Mirosława

 

Jak pokonać szatana

W dniach od 21 do 27 lutego w kinie Amok w Gliwicach wyświetlany będzie film dokumentalny „Jak pokonać Szatana”, z którego możemy się dowiedzieć jak skutecznie walczyć ze złym duchem.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. Jest dokumentem poświęconym tematowi walki duchowej, a konkretnie walki ze złym duchem.
Istotnym faktem jest to, że w filmie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth – egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką książki „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy którą otrzymuje od Kościoła. Dodam, że film był już wyświetlany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz na spotkaniu asystentów kościelnych Civitas Christiana. Obecnie przygotowujemy się do zwołania konferencji prasowej na temat dokumentu w Episkopacie Polski.

Zwiastun filmu <zobacz>

Relacja z premiery <zobacz>

 

Poradnia Życia Rodzinnego

Ulega zmianie termin otwarcia Poradni Życia Rodzinnego. Będzie czynna w drugi wtorek miesiąca od godz. 19.00 (czyli już najbliższy wtorek). Poradnię prowadzi P. Marzena Guzy, doradca Życia rodzinnego. Zapraszamy nie tylko narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński, ale także małżeństwa, rodziny przeżywające trudności, szukające pomocy, rady. Telefon kontaktowy: 691 112 230

 

Szensztat

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Matki Jedności w Zabrzu – Rokitnicy(przy ul. Gen. Andersa 67) na spotkanie z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną w dniu 18 lutego br. (wtorek)

Obraz Matki Bożej Trzykroć przedziwnej peregrynował po krajach Europy w 2011 roku jako przygotowanie do uroczystej koronacji, która miała miejsce 8 września 2012 r. w Szensztacie. Uroczystej koronacji dokonał ks abp Rino Fisichella (Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji). Maryja otrzymała koronę jako Królowa Nowej Ewangelizacji Europy.   

Obecnie Matka Boża ukoronowana ponownie nawiedza kraje Europy przygotowując do jubileuszu 100-lecia Ruchu Szensztackiego, który obchodzony będzie 18.10.2014 r.

Więcej…
 

Rok Rodziny w metropolii górnośląskiej 2013-2014

Biskupi metropolii górnośląskiej, abp Wiktor Skworc, bp Andrzej Czaja oraz bp Jan Kopiec, we wspólnym liście pasterskim, ogłaszają Rok Rodziny, który rozpocznie się w 1 grudnia w I niedzielę Adwentu, a zakończy 28 grudnia 2014 roku w Niedzielę Świętej Rodziny.

Teks listu pasterskiego <zobacz>

 

Jubileusz Ruchu Szensztackiego

Ruch Szensztacki obchodzi jubileusz 100 lecia powstania. Dzielimy się radością, że Papież Franciszek z okazji tego jubileuszu zezwolił na zyskanie odpustu zupełnego w Sanktuariach Szensztackich na całym świecie – także więc i w Kaplicy Szensztackiej na terenie naszej parafii.

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy m.in.: Łaski odpustu zupełnego może dostąpić  każdy, kto w czasie, od 18 października 2013 roku aż do 26 października 2014 roku weźmie udział w uroczystościach jubileuszowych lub będzie uczestniczył w świętych obrzędach lub przynajmniej odprawi pobożnie rozmyślanie zakończone odmówieniem Ojcze Nasz i Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami ku czci Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Królowej i Zwycięskiej Pani.
Treść całego dekretu jest także na naszej stronie internetowej

Dekret Ojca Świętego <zobacz>

Dekret Ojca Świętego - wersja polska <zobacz>

Pakiet duchowy <zobacz>

 

Fałszywy różaniec i zagrożenia gender

Przedstawiamy filmy dotyczące:

- fałszywego różańca, który promuje sekta NEW AGE <zobacz>

- gender zniszczony w Norwegii <zobacz>

 

Źródła filmów - www.fronda.pl

 

Przewodnik