Remont

Sufit świątyni coraz piękniejszy

P8034154Sufit świątyni coraz piękniejszy. Dobiega koniec prac przy suficie w głównej nawie. W najbliższym czasie zostanie zabudowany chór wraz z pozostałą częścią sufitu.

Trwają również prace w bocznej nawie gdzie nakładana jest gładź.

W głównej nawie wymieniane są okna, dzięki którym wnętrze kościoła staje się jaśniejsze. Trwają prac z instalacja elektryczną oraz nagłośnieniową - przepraszamy za utrudnienia.

Wszystkie te prace można śledzić w specjalnej zakładce "REMONT KOŚCIOŁA"

Towarzyszące prace remontowe

P7133916W tej galerii będziemy umieszczać fotografie z przebiegu dodatkowych prac remontowych w naszym kościele.

Skuwanie tynków i praca przy izolacji [zobacz]

Wymiana okien [zobacz]

Wymiana instalacji elektrycznej [zobacz]

Sprzątanie [zobacz]

Inne [zobacz]

Galeria z przebiegu prac remontowych

Listopad [zobacz]

Październik [zobacz]

Wrzesień [zobacz]

Sierpień [zobacz]

Lipiec [zobacz]

Czerwiec [zobacz]

Maj [zobacz]

Dofinansowanie

Renowacja stropu kasetonowego, tynków i malatur ścian wnętrza Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu - Rokitnicy

Kościół Parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu
Nr rejestru A/211/07

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Zabrze

Uchwała nr XII/275/12 z dn. 12.03.2012r.

Wartość przyznanej dotacji wynosi: 358 789,50 PLN brutto co stanowi 50,00% kosztów kwalifikowanych zadania. [zobacz]

Malowanie kościoła

Prosimy o wyrozumiałość na czas remontu – trudno na co dzień utrzymać porządek, czystość. Na bieżąco postaramy się także podawać informacje o potrzebnej pomocy zwłaszcza przy sprzątaniu – przygotowaniu kościoła na niedziele. Pomimo prowadzonych prac – liturgia będzie sprawowana ”normalnie”.

Podpisanie umowy

18 kwietnia 2011 r. ksiądz Proboszcz podpisał umowę w Urzędzie Miasta Zabrze. Dotyczy ona dofinansowania projektu malowania naszego kościoła. W związku z tym firma malarska może rozpocząć prace w naszym kościele. Na początku maja rozpocznie się remont.

Projekt malowania naszego kościoła

Przedstawiamy projekt malowania wnętrza naszego kościoła. Kolorystyka została dobrana do dawnego wyglądu z czasów powojennych.