Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy                        

Msze Św. w Niedziele:

7:00,  9:00 (suma),  10:30 (rodzinna),  12:00, 15:00, 18:00

Nabożeństwo 16:00

Msze Św. w dni powszednie:
7:00,  18:00                                                                                                                                                                                                                                                                       

Bardzo prosimy o segregację odpadów cmentarnych. Jak już wspominaliśmy trudno jest wszystko segregować. Ale wiele odpadów można wrzucić do odpowiedniego pojemnika: plastik, papier, szkło czy odpady bio. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na to, co gdzie wrzucamy. Pojemniki są opisane.

Np. odpady bio – kwiaty, trawę itp. wrzucamy do pojemnika brązowego a nie do zielonego przeznaczonego na szkło. Im więcej uda się posegregować tym, taniej będziemy płacić za wywóz śmieci. Podlegamy też ogólnemu harmonogramowi wywozów i czasami pojemniki zapełnią się szybciej.

Jesteśmy zmuszeni do tego, by podnieść opłaty za miejsce na cmentarzu. Od 1 sierpnia opłata będzie wynosiła 35 zł. za jedno miejsce na rok.